سنسور وزن بار خودرو

سنسور اندازه‌گیری وزن بار حمل شده

مانیتورینگ آنلاین وزن بار حمل شده توسط خودرو در ناوگان حمل‌ونقل

ثبت و کنترل وزن بار حمل شده

آگاهی از میزان وزن بار حمل شده و تعداد سرویس‌ها، برای بسیاری از ناوگان حمل‌ونقل و شرکت‌های تجاری از اهمیت بالایی برخوردار است، چراکه امنیت و بهره‌وری فرآیند حمل‌ونقل را افزایش می‌دهد. بزرگترین چالش اندازه‌گیری وزن بار حمل شده، حرکت ناوگان خودرویی است. به عبارتی فشار وارد شده از سطح زمین در موقعیت‌ها و مسیرهای مختلف متفاوت بوده و امکان ثبت اعداد متفاوت برای یک سرویس بار وجود دارد. شرکت دلفین با در نظر گرفتن این چالش و یافتن بهترین مکان با کمترین لرزش‌ها برای نصب ابزار مورد استفاده، راه‌حلی جامع، پایدار، اقتصادی و با دقت بالاتر ارائه داده است.

سنسور اندازه‌گیری وزن بار دلفین

سخت‌افزار طراحی شده، وزن بار خودرو را با توجه به تغییرات سیستم تعلیق خودرو محاسبه می‌کند. داده‌های ثبت شده توسط سنسور وزن به وسیله ردیاب خودرویی دریافت شده و همزمان اطلاعات مربوط به وزن خودرو و موقعیت جغرافیایی به سمت سرور ارسال می‌شود. کاربران سامانه، جداول و نمودارهایی را مشاهده خواهند کرد که میزان وزن بار خودرو را در موقعیت‌های جغرافیایی مختلف نشان می‌دهد.

سنسور اندازه‌گیری وزن بار خودرو دلفین

اندازه‌گیری در سیستم تعلیق فنری

سنسور وزن فنری

در این ناوگان، وزن بار از تبدیل تغییرات ارتفاع به تغییرات زاویه‌ای بر اساس داده‌های کالیبره شده در سامانه محاسبه می‌شود.

اندازه‌گیری در سیستم تعلیق بالونی

سنسور وزن بالونی

تعداد بسیاری از ناوگان‌های حمل بار، مجهز به سیستم تعلیق بالونی هستند. در این حالت، سنسورهای حساس به فشار هوا، برای ثبت تغییرات وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. داده‌های جمع‌آوری شده توسط سنسور به سمت خروجی آنالوگ ردیاب خودرویی ارسال می‌شود. داده‌های مربوط به وزن بار خودرو با داده‌های مربوط به موقعیت جغرافیایی یکپارچه شده و به سمت سرور ارسال می‌شود. وزن بار با توجه به داده‌های کالیبره ثبت شده در سامانه محاسبه می‌شود.