معرفی پروژه شرکت حمل و نقل توکا

تجهیز ناوگان خودرویی شرکت حمل و نقل توکا

درباره شرکت توکا

درباره شرکت توکا:

شرکت حمل و نقل توکا با در اختیار داشتن ناوگان حمل‌ و نقل جاده‌ای، توانایی حمل کالا در کل کشور را داراست و قادر است برای کامیون‌های ملکی و استیجاری در سطح کشور متناسب با شرایط خاص خود اقدام به صدور بارنامه کند. این شرکت دارای دستگاه‌های کامیون ملکی از نوع کفی، کمپرسی، کمرشکن پنج، هفت و یازده محوره است. همچنین ۵۰۰ دستگاه کامیون تحت پوشش واجد امکانات و تجهیزات مختلف تخلیه، بارگیری و انبارداری از قبیل جرثقیل و لیفتراک می‌باشد. حمل مواد اولیه، خام و محصولات تولیدی صنعت فولاد و سایر صنایع و همچنین قطعات و تجهیزات نیمه ساخته و ساخته شده، پروژه‌های تأمین، راهبری، نگهداری و تعمیرات ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین بخش تولید شرکت فولاد مبارکه همچنین ترخیص کالا و عملیات فورواردی از جمله فعالیت‌های عمده این شرکت می‌باشد.

شرکت حمل و نقل توکا

درباره ابعاد پروژه:

  • صنعت: شرکت حمل و نقل جاده‌ای
  • سرویس‌های مورد نظر: ردیابی، وب‌سرویس آخرین نقاط، دریافت اطلاعات با استفاده از شبکه کن
  • تعداد ناوگان تجهیز شده: 184 دستگاه
  • دستگاه جانبی مورد نیاز: رابط شبکه CAN
  • زمان شروع پروژه: مرداد 93
  • زمان پایان پروژه: در فازهای مختلف همچنان ادامه دارد
  • شهرهای اعزام نیروی استقرار: اصفهان

نیازهای شرکت توکا

نیازهای شرکت حمل و نقل توکا:

آنچه شرکت توکا را بر آن داشت که به تجهیز و هوشمندسازی ناوگان خود بیاندیشد، نیازهایی از جمله کنترل از راه دور ناوگان خودرویی، توزیع بهینه ناوگان، کنترل رفتار رانندگان و افزایش بهره‌وری آن‌ها بود. استفاده شخصی از ناوگان سازمانی و حمل بار غیرسازمانی توسط رانندگان، هزینه‌های هنگفتی را به سازمان توکا تحمیل می‌کرد. به همین دلیل مدیران نقلیه را بر آن داشت تا با ردیابی خط مسیر خودروها و کنترل رفتار رانندگان و نوع رانندگی آن‌ها از میزان آسیب به ناوگان خودرویی سازمانی کم کنند. علاوه بر این، سرقت بار از دیگر دلایلی بود که تجهیز ناوگان را به امری اجتناب‌ناپذیر تبدیل کرده بود. شرکت حمل و نقل توکا علت انتخاب شرکت دلفین به عنوان پیمانکار این پروژه را پاسخگویی سریع، کیفیت دستگاه و خدمات، پشتیبانی ۲۴ ساعته، نصب سریع و مشتری‌مداری این شرکت عنوان کرده است.

راهکارهای دلفین:

شرکت دلفین با آگاهی از نیازهای سازمان توکا سرویس ردیابی را به این شرکت معرفی کرد. زین پس مدیران نقلیه می‌توانستند با استفاده از سرویس ردیابی، از موقعیت لحظه‌ای ناوگان خودرویی خود آگاه شوند. همچنین وب‌سرویسِ آخرین نقاط، به همراه تعریف محدوده جغرافیایی، امکان کنترل مجموعه ناوگان خودرویی را سهولت بخشید. کاربران با تعریف محدوده جغرافیایی از زمان ورود و خروج خودروها به محدوده‌های مشخص، آگاه می‌شوند. ماژول کنترل رفتار راننده برای کاهش راننگی تهاجمی و کاهش آسیب به خودرو از دیگر خدماتی بود که فرآیند مدیریت ناوگان در شرکت توکا را با آرامش بیشتری همراه کرد. دریافت اطلاعات شبکه کن خودرو، از دیگر خدماتی است که هم‌اکنون مدیریت مجموعه ناوگان را بیش از پیش سهولت بخشیده است. اکنون نیز شرکت دلفین در حال آماده‌سازی وب‌سرویسی با قابلیت نمایش آخرین ناوگان آماده به کار برای این سازمان می‌باشد.

نیازهای شرکت

چالش‌های پروژه:

شرکت حمل و نقل توکا از دسته اولین مشتریان دلفین در بهره‌برداری از محصولات جدید شرکت بوده است. به عنوان مثال، دریافت اطلاعات شبکه کن یکی از خدمات نوین دلفین است که مورد استقبال شرکت توکا قرار گرفت. طبعاً پیاده‌سازی و بهره‌وری از این سامانه در ابتدای امر کمی با چالش روبه‌رو بود. خوشبختانه ملکی بودن ناوگان شرکت توکا از میزان دخالت رانندگان کاست و چالش‌های مربوط به هماهنگی و نارضایتی آن‌ها نسبت به کنترل شدن را به حداقل رساند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *