معرفی پروژه سیمین سپاهان

تجهیز ناوگان خودرویی شرکت سیمین سپاهان

درباره سیمین سپاهان

درباره شرکت سیمین سپاهان:

شرکت سیمین سپاهان در دهه ۵۰ شمسی کار خود را در شهر اصفهان به منظور اجرای پروژه‌های عمرانی آغاز کرد. مأموریت اصلی این شرکت انجام امور طراحی، تأمین، اجرا و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عظیم عمرانی در سطح کشور و بین‌الملل است. ناوگان خودرویی شرکت سیمین سپاهان در ۲۰ دسته کلی از جمله بولدوزر، لودر، گریدر، اسکریپر، بیل مکانیکی و … تقسیم می‌شود که مجموع آن ۴۰۰ ناوگان خودرویی است. از تجهیزات این سازمان می‌توان به کارخانه‌های آسفالت، مجموعه تولید بتن، مجموعه تولید مصالح شکسته اشاره کرد. شرکت‌های آزاد راه کنارگذر غربی اصفهان، آزمایشگاه مکانیک خاک کسری سپاهان و یکتا آور سپاهان از جمله شرکت‌های تابعه سیمین سپاهان می‌باشند.

شرکت سیمین سپاهان

درباره ابعاد پروژه:

  • صنعت: عمرانی و راهسازی
  • سرویس‌های مورد نظر: ردیابی، دریافت کارکرد خودرو، تعریف سرعت مجاز و کنترل سرعت، دریافت کارکرد درجا، دریافت مدت زمان روشن و خاموش بودن خودرو
  • تعداد ناوگان تجهیز شده: 80 دستگاه
  • زمان شروع پروژه: تابستان 96
  • زمان پایان پروژه: در فازهای مختلف همچنان ادامه دارد
  • شهرهای اعزام نیروی استقرار: اصفهان، تهران، شیراز، یزد و قم

نیازهای سیمین سپاهان

نیازهای شرکت سیمین سپاهان:

آنچه شرکت سیمین سپاهان را بر آن داشت که به تجهیز و هوشمندسازی ناوگان خود بیندیشد، نیازهایی از جمله کنترل از راه دور ناوگان خودرویی، ردیابی خودروها و دریافت کارکرد واقعی ناوگان خودرویی است. از آن‌جا که خودروهای این سازمان با عملکردی متفاوت در محدوده‌های جغرافیایی مختلف تردد داشته و سرعت مجاز آن‌ها نیز متفاوت است، ثبت بازه سرعت مجاز و دریافت هشدار زمان تخطی رانندگان از دیگر نیازهای مدیران این سازمان بود. همچنین ثبت دقیق مدت زمان روشن و خاموش بودن خودروها با تلفیق اطلاعات مربوط به کارکرد درجا مدیران را در محاسبه حقوق ماهیانه رانندگان یاری کرده و پرداخت عدالت محور در این سازمان پایه‌ریزی می‌کند.

راهکارهای دلفین:

شرکت دلفین با آگاهی از نیازهای شرکت سیمین سپاهان، سرویس ردیابی و دریافت خط مسیر را به این سازمان معرفی کرد. در واقع مدیر نقلیه می‌تواند با استفاده از این سرویس موقعیت جغرافیایی ناوگان خودرویی را دریافت کرده و خط مسیر طی شده را ثبت کنند. ماژول تحلیل رفتار رانندگان شرایطی را فراهم کرده است که می‌توان محدوده سرعت مجاز را تعریف کرده و سپس در صورت تخطی رانندگان، هشدار دریافت کرد. همچنین سرعت تعریف شده می‌تواند برای خودرو متفاوت باشد و با توجه به عملکرد آن مشخص شود. ثبت وضعیت سوئیچ، مدت زمان روشن و خاموش بودن را نمایش می‌دهد. در نهایت کالیبره شدن ماژول کارکرد درجا، امکان ثبت کارکرد درجا واقعی را برای مدیران این سازمان فراهم کرده است.

چالش‌های پروژه:

یکی از چالش‌های پیاده‌سازی سیستم مدیریت ناوگان خودرویی و نصب ردیاب خودرو در شرکت‌های بزرگی همچون شرکت سیمین سپاهان، اعزام نیروها و هماهنگی‌های نصب در شهرهای مختلف است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *