معرفی پروژه شهرداری قم

تجهیز ناوگان خودرویی سازمان شهرداری قم

درباره شهرداری قم:

شهرداری قم در فروردین‌ماه سال ۱۳۰۵ به صورت رسمی تأسیس و شروع به کار کرد. این سازمان، در ابتدا فقط دارای یک ساختمان مرکزی بوده و برای سهولت در اداره امور، مطابق با قوانین موضوعه در آن زمان، شهر را به تعدادی منطقه تقسیم کرده بودند. اکنون شهرداری قم بر اساس قوانین تقسیمات کشوری واجد رتبه ۱۱ بوده و دارای ۱۰ منطقه مصوب شهری است که ۸ منطقه آن تاکنون تشکیل شده‌اند. شهرداری قم در طول سالیان گذشته سازمان‌هایی را نیز ایجاد نموده است، تا بتواند نیازهای مردم شهر را به شکلی کارآمدتر پاسخگویی نماید.

لوگو شهرداری قم

درباره ابعاد پروژه:

  • صنعت: شهرداری‌ها
  • سرویس‌های مورد نظر: سامانه ردیابی، ماژول تشخیص رفتار راننده، سنسور وزن، ماژول آتش‌نشانی و ماژول تعمیر و نگهداری
  • تعداد ناوگان تجهیز شده: 500 دستگاه
  • زمان شروع پروژه: آذر 96
  • زمان پایان پروژه: پروژه در چند فاز و در سازمان‌های زیرمجموعه همچنان ادامه دارد

نیازهای سازمان شهرداری قم

نیازهای سازمان شهرداری قم:

علت انتخاب شرکت دلفین اسپادانا توسط سازمان شهرداری قم پاسخگویی کارشناسان مجرب، کیفیت دستگاه‌ها، پشتیبانی ۲۴ ساعته، نصب سریع و همچنین رفع نیازهای مشتری بطور کامل می‌باشد. این سازمان برای محاسبه کارکرد خودروهای سواری، ناوگان اتوبوسرانی، خودروهای خدمات شهری (پسماند، جاروب‌زن و جدول‌شور) و خدمات آتش‌نشانی، دریافت خط مسیر، نظارت بر مصرف سوخت، تردد در محدوده جغرافیایی معین و همچنین کاهش هزینه‌های جانبی دیگر شروع به همکاری با شرکت دلفین اسپادانا کرده‌اند.

راهکارهای دلفین:

راهکار پیشنهادی به سازمان شهرداری قم، کنترل ناوگان خودرویی با استفاده از سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل بود که همزمان، هم از بخش نرم‌افزاری و هم از بخش سخت‌افزاری جهت پوشش نیاز مشتری کمک می‌گیرد. سخت‌افزار مورد نیاز، دستگاه ردیاب، سنسور وزن و سنسور تشخیص راننده می‌باشد، که با نرم‌افزار پیشنهادی همراه با ماژول‌های آتش‌نشانی و اتوبوسرانی با دسترسی وب و همچنین اپلیکیشن تلفن همراه امکان دریافت موقعیت، مسیر حرکت، میزان مصرف سوخت، کنترل ماموریت را بصورت آنلاین برای مدیران این سازمان فراهم می‌نماید.

محصولات مورد نیاز

چالش‌های پروژه:

یکی از بزرگترین چالش‌های پروژه، برنامه‌ریزی فرآیند نصب تجهیزات بر روی ناوگان خودرویی بود؛ چرا که شهرداری‌ها به دلیل ارائه سرویس شبانه‌روزی، شرایط برنامه‌ریزی دقیق با امکان تجهیز تعداد مشخصی ناوگان در یک روز را نداشتند. همین امر فرآیند تجهیز ناوگان به ردیاب خودرویی و تجهیزات لازم دیگر را زمان‌بر کرد.‌

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *