معرفی پروژه شرکت پگاه

تجهیز ناوگان خودرویی صنایع شیر ایران (شرکت پگاه)

درباره شرکت پگاه

درباره شرکت پگاه:

شرکت بازارگستر پگاه با ۵ منطقه، شرکت پخش محصولات پگاه در کشور است. شرکت‌های بازارگستر پگاه مناطق یک، دو، سه، چهار و پنج هر یک مسئول توزیع محصولات پگاه در استان‌های مختلف هستند. کارخانه تولید محصولات در شهر رشت در منطقه یک، در شهر مشهد در منطقه دو، در شهر شیراز در منطقه سه، در شهر اصفهان در منطقه چهار و در نهایت در تهران در منطقه پنج است. شرکت پگاه با ارائه ناوگان خودرویی به کارخانجات وظیفه توزیع محصولات پگاه در استان‌های زیر مجموعه هر منطقه را بر عهده دارد.

لوگو شرکت پگاه

درباره ابعاد پروژه:

  • صنعت: توزیع و پخش مواد غذایی
  • سرویس‌های مورد نظر: ردیابی، کنترل دمای یخچال
  • تعداد ناوگان تجهیز شده: ۱۰۰۰ دستگاه
  • مدل ردیاب خودرویی مورد استفاده: ردیاب خودرو دلفین مدل Basic
  • دستگاه جانبی مورد نیاز: سنسور دما
  • زمان شروع پروژه: تابستان ۹۷
  • زمان پایان پروژه: تابستان ۹۸
  • شهرهای اعزام نیروی استقرار: کلیه استان‌های کشور

نیازهای ناوگان خودرویی شرکت پگاه

نیازهای شرکت صنایع شیر ایران:

با شروع فصل گرما، کنترل دمای یخچال خودرو، یکی از مهم‌ترین چالش‌های شرکت پگاه بود. این شرکت در نظر داشت با استفاده از سامانه‌ای هوشمند، فرآیند توزیع ناوگان خودرویی، کنترل دمای یخچال خودروها و همچنین موقعیت جغرافیایی ناوگان را بهبود بخشیده و با کنترل از راه دور ناوگان، فرآیند مدیریت ناوگان خودرویی را سیستماتیک کند. ردیابی ناوگان خودرویی و آگاهی از مسیر حرکت آن‌ها، تعریف محدوده‌های جغرافیایی و مکان‌های توزیع، از دیگر شاخص‌هایی بود که شرکت صنایع شیر ایران مد نظر داشتند.

راهکارهای دلفین:

سامانه مدیریت ناوگان خودرویی، راهکار ارائه شده به شرکت بازارگستر پگاه بوده است. این سامانه شامل دو بخش نرم‌افزار و سخت‌افزار است. سخت‌افزار ارائه شده به بازار گستر، ردیاب خودرویی دلفین در کنار سنسور دما است. نرم‌افزار پیشنهاد شده نیز شامل یک نرم‌افزار تحت وب با دسترسی به‌وسیله مرورگر Chrome و همچنین اپلیکیشن ردیابی موبایلی است. دریافت گزارشات موقعیت جغرافیایی و دمای یخچال خودرو بصورت آنلاین، هم از طریق وب و هم اپلیکیشن، راهکاری بوده است که برای پوشش نیاز مدیران نقلیه ارائه شده است.

محصولات مورد نیاز شرکت پگاه

چالش‌های پروژه:

یکی از بزرگترین چالش‌های پروژه، برنامه‌ریزی فرآیند نصب تجهیزات بر روی ناوگان خودرویی بود؛ چراکه شرکت‌های پخش به دلیل ترافیک بالای کاری، شرایط برنامه‌ریزی دقیق با امکان تجهیز تعداد مشخصی ناوگان در یک روز را نداشتند. همین امر فرآیند تجهیز ناوگان به ردیاب خودرویی و سنسور دما را زمان‌بر کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *