معرفی پروژه فرودگاه امام خمینی

تجهیز ناوگان خودرویی فرودگاه امام خمینی (ره)

درباره فرودگاه امام خمینی

درباره فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره):

فرودگاه امام خمینی (ره) در زمینی به مساحت ۱۴ هزار متر مربع در سال ۱۳۸۳ ساخته شده است. در حال حاضر دو پایانه‌ی فعال در این فرودگاه وجود دارد. پایانه‌ی شماره‌ی ۱، که ظرفیت پذیرش و جابجایی سالانه‌ی آن برابر با شش و نیم میلیون مسافر و ۱۲۰ هزار تن بار است. در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۹ میلیون مسافر از طریق این پایانه جابجا شدند. پایانه شماره‌ی ۲ که گالری سلام نام دارد، در خرداد ماه ۱۳۹۸ افتتاح گردید. گنجایش پایانه‌ی سلام، ۵ میلیون مسافر در سال است. پایانه‌ی شماره‌ی ۳ که ایرانشهر نامیده می‌شود، هم‌اکنون مراحل تحقیقاتی خود را می‌گذراند. پیش‌بینی می‌شود که این پایانه با ظرفیت سالانه‌ی ۲۵ میلیون مسافر تا ۵ سال آینده افتتاح شود.

فرودگاه امام خمینی

درباره ابعاد پروژه:

  • صنعت: ناوگان حمل و نقل فرودگاه
  • سرویس‌های مورد نظر: سامانه ردیابی، ماژول‌های کنترل سوخت و کنترل تردد رانندگان
  • تعداد ناوگان تجهیز شده: 70 دستگاه
  • دستگاه جانبی مورد نیاز: سنسور دما
  • زمان شروع پروژه: شهریور 97
  • زمان پایان پروژه: مهر 97

نیازهای فرودگاه امام خمینی

نیازهای فرودگاه امام خمینی (ره):

علت انتخاب شرکت دلفین اسپادانا توسط شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) علاوه بر نیازهای این سازمان، پاسخگویی کارشناسان مجرب، کیفیت دستگاه‌ها و خدمات، پشتیبانی ۲۴ ساعته، نصب سریع و مهم‌تر از همه ارائه ارزش والا به مشتریان می‌باشد. این سازمان برای محاسبه کارکرد خودروهای سواری و باربری، دریافت خط مسیر، نظارت بر مصرف سوخت، تردد در محدوده جغرافیایی معین، نظارت بر تردد کارکنان و همچنین کاهش هزینه‌های جانبی دیگر شروع به همکاری با شرکت دلفین کرده است.

راهکارهای دلفین:

راهکار پیشنهادی دلفین به فرودگاه امام خمینی (ره) سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل بود که همزمان، هم از بخش نرم‌افزاری و هم از بخش سخت‌افزاری جهت پوشش نیاز مشتری کمک می‌گیرد. سخت‌افزار مورد نیاز دستگاه ردیاب به همراه کارتخوان RFID می‌باشد، که با نرم‌افزار پیشنهادی با دسترسی وب و همچنین اپلیکیشن تلفن همراه امکان دریافت موقعیت، مسیر حرکت، میزان مصرف سوخت و کنترل تردد کارکنان را بصورت آنلاین برای مدیران این سازمان فراهم می‌نماید.

محصولات مورد نیاز

چالش‌های پروژه:

بزرگترین چالش اجرای این پروژه برنامه‌ریزی نصب تجهیزات بر روی خودروها بود. با توجه به ارائه سرویس ۲۴ ساعته فرودگاه امام خمینی به مسافران، انتظار می‌رفت که اجرای این پروژه بسیار زمان‌بر باشد، اما با همکاری و برنامه‌ریزی بسیار خوب واحد حمل و نقل فرودگاه امام خمینی (ره) و همچنین بهره‌مندی شرکت سامانه راهکار دلفین اسپادانا از تکنسین‌های مجرب، این پروژه در حداقل زمان ممکن به پایان رسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *