معرفی پروژه شرکت قاسم ایران

تجهیز ناوگان خودرویی شرکت توزیع و پخش قاسم ایران

درباره قاسم ایران

درباره شرکت قاسم ایران:

این شرکت در سال ۱۳۳۸ به منظور فعالیت در زمینه امور بازرگانی با واردات و توزیع شیر، غذای کودک و … شروع به کار کرد. شرکت قاسم ایران یکی از ۵ توزیع کننده برتر کالاهای مصرفی در ایران است. این شرکت وابسته به گروه صنعتی مینو بوده و ۹۸ درصد سهام آن متعلق به شرکت صنعتی مینو است. از جمله فعالیت‌های اصلی این شرکت می‌توان به صادرات، واردات و توزیع مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی اشاره کرد. شرکت قاسم ایران با پوشش کل بازارهای خرده‌فروشی، کلیه داروخانه‌ها، مالکیت ۲۶ مرکز پخش در استان‌های مختلف، ناوگان حمل گسترده، قادر به اجرای استراتژی‌های مختلف می‌باشد.

لوگو شرکت قاسم ایران

درباره ابعاد پروژه:

  • صنعت: توزیع و پخش مواد غذایی
  • سرویس‌های مورد نظر: سرویس ردیابی
  • تعداد ناوگان تجهیز شده: 50 دستگاه
  • دستگاه جانبی مورد نیاز: سنسور دما
  • زمان شروع پروژه: مرداد 98
  • زمان پایان پروژه: همچنان ادامه دارد

نیازهای شرکت قاسم ایران

نیازهای شرکت قاسم ایران:

آنچه شرکت قاسم ایران را بر آن داشت که به تجهیز ناوگان خودرویی خود بیندیشد، نیاز به دریافت اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی ناوگان سازمانی بود. به دلیل گسترده بودن فعالیت این شرکت و توزیع وسیع ناوگان خودرویی، آگاهی از موقعیت لحظه‌ای ناوگان و همچنین دریافت خط مسیرها و اطلاعات گذشته با توجه به تاریخ‌های قابل تغییر، یکی از مهم‌ترین نیازهای مدیران نقلیه این سازمان بود. علاوه بر ردیابی، استفاده شخصی از ناوگان سازمانی و احتمال به سرقت رفتن بار و خودرو از جمله چالش‌هایی بود که تجهیز ناوگان به ردیاب خودرویی و هوشمند شدن آن‌ها را الزامی می‌کرد.

راهکارهای دلفین:

شرکت دلفین با آگاهی از نیازهای شرکت توزیع قاسم ایران، سرویس ردیابی را به این شرکت معرفی کرد. در واقع مدیران نقلیه با این سرویس می‌توانند از موقعیت لحظه‌ای ناوگان خود آگاه شوند. همچنین با تعیین تاریخ‌های مورد نظر می‌توانند اطلاعات مربوط به کارکرد خودرو از جمله میزان مسافت پیموده شده، سرعت، خط مسیر و … را دریافت کنند. تعریف محدوده‌های جغرافیایی در این سامانه باعث شده است که کارکرد ناوگان خودرویی در محدوده ثبت شده و بتوان برای ناوگان خودرویی پروژه‌هایی مشخص تعریف کرد. توزیع سرد شرکت قاسم ایران شرکت دلفین را بر آن داشته است که در آینده با تجهیز ناوگان این شرکت به سنسورهای دما، از فساد مواد غذایی و بهداشتی جلوگیری کرده و امکان مدیریت و کنترل دما از راه دور را امکان‌پذیر کند.

محصولات مورد نیاز شرکت پگاه

چالش‌های پروژه:

به دلیل اصرار خریدار به نصب تجهیزات از طریق نیروهای سازمانی خود شرکت، همواره نگرانی از عدم رعایت استانداردها وجود داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *