بهترین ردیاب خودرو

به دنبال بهترین ردیاب خودرو هستید؟ این 10 پارامتر را فراموش نکنید.

این مقاله برای کسانی نوشته شده است که به دنبال بهترین ردیاب خودرو در بازار هستند. واقعیت این است که یافتن بهترین محصول در هر گروهی، دشواری‌های خاص خود را دارد. چراکه همواره بهترین‌ها با توجه به نیازها، تعیین می‌شود. به عبارتی ممکن است یک محصول برای یک مشتری بهترین انتخاب باشد، در حالی‌که توانایی پوشش نیازهای مشتری دیگری را ندارد.

ما در این مقاله فرآیند خرید را برای شما آسان کرده‌ایم و ۱۰ پارامتر اصلی برای یافتن بهترین ردیاب را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

1. هدف شما از خرید ردیاب چیست؟ حوزه فعالیت سازمان شما چیست؟

همانطور که اشاره شد، بهترین بودن، به هدف شما بستگی دارد. پس ابتدا هدفتان را از خرید ردیاب و تجهیز مجموعه ناوگان، مشخص کنید.

به عنوان مثال، شما یک شرکت پخش هستید و با خودروهای یخچال‌دار سر و کار دارید؟ پس محصولی که می‌تواند نیاز شما را برآورده کند، ردیاب خودرویی است که قابلیت اتصال به انواع سنسور دما را داشته باشد. امکان دارد همزمان که شما به دنبال محصول مورد نظرتان هستید، بهترین ردیاب خودرو موجود در بازار، ردیابی باشد که قابلیت اتصال به شبکه کن را دارد و می‌تواند امکان Remote Diagnostic را برای شما فراهم کند.

اما ممکن است دستگاه ردیاب توانایی اتصال به سنسور دما را نداشته باشد، در نتیجه این ردیاب خودرو علی‌رغم حرفه‌ای بودن، نمی‌تواند نیاز شما را پاسخگو باشد. پس، به دنبال بهترین محصول با توجه به هدف سازمانی خود باشید.

2. هزینه کم و بهره‌وری بالا، مهم‌ترین مسئله مدیر شماست؟

شما در این مرحله هدف خود را تعیین کرده‌اید. اما پارامتر بعدی، میزان هزینه تعیین شده برای خرید ردیاب خودرویی است. به یاد داشته باشید که سامانه ردیابی تنها یک سخت‌افزار نیست. شما باید به دنبال ردیابی باشید که علاوه بر مقرون به صرفه بودن هزینه‌های پیاده‌سازی ابتدایی، هزینه‌های‌ سامانه ردیابی و اپلیکیشن نیز متناسب با نیازهای شما تعیین و با توجه به منابع مالی سازمان شما انتخاب شده باشد.

هزینه کم و بهره‌وری بالا، مهم‌ترین مسئله مدیر شماست؟

۳. به نظر شما ابعاد ردیاب، می‌تواند به عنوان یک پارامتر در نظر گرفته شود؟

شما پس از خرید ردیاب خودرو وارد مرحله نصب دستگاه می‌شوید. نکته مهم این است که شما باید ردیابی خریداری کنید که قابلیت نصب در قسمت‌های مختلف خودرو را داشته باشد. همچنین باید به این نکته نیز اشاره کرد که ابعاد ردیاب با توجه به اهداف سازمانی شما تعیین می‌شود.

اگر شما یک شرکت راهسازی و ساختمان‌سازی باشید، بهترین ردیاب خودرو برای شما ردیابی است که بتواند در برابر گرد و خاک و مسیرهای صعب‌العبور مقاوم باشد، در نتیجه ابعاد ردیاب خودرو چندان موضوع مهمی برای شما نخواهد بود، چه بسا که بزرگتر بودن آن، در برخی موارد می‌تواند کمک کننده بوده و یک مزیت محسوب شود. از طرفی در صورتی که صاحب مجموعه‌ای از ناوگان سبک باشید، کوچک بودن آن، می‌تواند یک نکته مثبت باشد.

در واقع کوچک یا بزرگ بودن ردیاب، مزیت به حساب نمی‌آید. این چیزی است که خود شما آن را با توجه به نیاز و اهداف خود تعیین می‌کنید.

آیا ابعاد ردیاب مهم است؟

4. همواره به کامپیوتر دسترسی ندارید؟ پس اپلیکیشن موبایلی ردیابی را فعال کنید.

اگر شرکتی که می‌خواهید با آن همکاری داشته باشید، اپلیکیشن موبایلی ندارد، بدانید که بسیاری از ارزش‌ها را از دست خواهید داد. مهم‌ترین ارزش‌، دریافت گزارشات در کمترین زمان ممکن است. اپلیکیشن موبایلی شرایطی را برای شما فراهم می‌کند که برای رویدادهای مختلف هشدار دریافت می‌کنید و امکان مدیریت از راه دور را سهولت می‌بخشد. در مکان‌هایی با رطوبت بالا رفت و آمد دارید؟ پس به دنبال ردیابی باشید که در مقابل رطوبت مقاوم باشد.

ردیاب‌هایی که در مقابل رطوبت مقاومند، مناسب سازمان‌هایی هستند که خودروهای آن‌ها در مسیر آبی رفت و آمد می‌کنند و یا اینکه در جغرافیایی فعالیت دارند که میزان رطوبت هوا بالاست. در این نوع از ردیاب، رطوبت نمی‌تواند سیم‌کشی داخلی را دچار مشکل کرده و باعث اختلال شود.

5. شما به دنبال دکمه SOS هستید؟ هر ردیابی پاسخگوی نیاز شما نیست.

در بازار کنونی برخی از ردیاب‌های خودرویی قابلیت ارائه خدمات eCall را دارند. بدین صورت که این ردیاب با دکمه SOS داخل خودرو یکپارچه بوده و هر زمانی که دچار مشکل شده و نیاز به کمک داشته باشید، می‌توانید این دکمه را فشار داده و درخواست کمک کنید.

اگر به دنبال بهترین ردیاب خودرو با قابلیت دریافت خدمات eCall هستید، بدانید که باز هم گزینه‌های پیش روی شما محدود خواهد شد.

6. آگاهی لحظه‌ای با دریافت هشدارهای هوشمند امکان‌پذیر است؛ آیا این گزینه برای شما مهم است؟

این بخش را با یک مثال توضیح می‌دهیم. بیایید فرض کنیم شما مدیر حمل و نقل یک سازمان توزیع مواد غذایی، دارویی و بهداشتی هستید. تعداد 20 خودرو تحت مدیریت شما بوده و وظیفه رسیدگی به این خودروها بر عهده شماست. قطعا میزان دغدغه‌های شغلی‌تان آن‌قدر زیاد خواهد بود که رسیدگی دائمی و کنترل لحظه‌ای هر 20 خودرو، انتظار بالایی است.

پس بهترین ردیاب خودرو برایتان به عنوان یک مدیر نقلیه، ردیابی است که بتواند هشدار لحظه‌ای ارسال کرده و شما را از وقایع و رویدادها آگاه کند. به عنوان مثال، یک بازه سرعت مجاز تعریف می‌کنید و نمی‌خواهید مجموعه ناوگان از این بازه تجاوز کنند. به همین دلیل این رویداد را تعریف کرده و در صورت حرکت خودرو با سرعت غیرمجاز، هشدار دریافت خواهید کرد. پس با یک انتخاب درست، می‌توانید پیشگیرانه عمل کنید.

7. شما به دریافت اطلاعات موقعیت جغرافیایی قانع نیستید؟

در این صورت باید ردیابی را خریداری کنید که بتواند به انواع سنسورها و قطعات جانبی متصل شود. امروزه با انواع و اقسام سنسورهای مربوط به خودرو روبه‌رو هستید؛ این شما هستید که باید با توجه به نیاز خود، سنسور مورد نظرتان را خریداری کرده و در ادامه ردیاب خودرویی را انتخاب کنید که قابلیت اتصال به سنسورهای جانبی را داشته باشد.

ارتباط با سنسور جانبی خودرو با ردیاب

8. هرگز آنتن‌دهی سیم‌کارت را فراموش نکنید.

درون هر ردیابی که در بازار ارائه می‌شود، یک سیم‌کارت وجود دارد که بستر اینترنت را برای ارسال داده‌ها، فراهم می‌کند. پس نوع آنتن‌دهی سیم‌کارتی که توسط ردیاب پشتیبانی می‌شود، از اهمیت زیادی برخوردار است.

به عنوان نمونه اگر صاحب یک کسب و کار معدنی هستید و کاملاً از این موضوع آگاهی دارید که آنتن‌دهی سیم‌کارت‌ها در منطقه شما با مشکل مواجه هستند، پیش از خرید با مسئولان فروش در این مورد مشورت کنید و اطمینان حاصل کنید که آن‌ها برای مشکل و چالش شما راهکاری دارند و می‌توانند به مشکلات شما پایان دهند.

9. ردیاب، قابلیت اتصال به باتری خودرو را دارد؛ آیا این بدان معناست که باتری ردیاب از اهمیت زیادی برخوردار نیست؟

اشتباه نکنید؛ در انتخاب ردیاب، عمر باتری، بر کیفیت داده‌هایی که برای شما ارسال می‌شود، تاثیرگذار خواهد بود. شاید بهتر است این بخش را نیز با یک مثال توضیح دهیم؛ تصور کنید که باتری خودرو با مشکل مواجه شود، اگر ردیاب شما فاقد باتری باشد، از این لحظه به بعد دیگر هیچ داده‌ای را دریافت نخواهید کرد. ضمن اینکه هیچ داده‌ای نیز ذخیره نمی‌شود.

10. گارانتی خودرو برای شما مهم است؟ پس روش نصب را حتما جدی بگیرید.

نصب هر دستگاه و یا ابزار خارجی بر روی خودرو یک ریسک بزرگ محسوب می‌شود؛ خصوصا اگر این ابزار یا دستگاه به سیستم برق خودرو متصل شود. چراکه کوچک‌ترین اهمال و یا کم‌کاری باعث آسیب به سیستم برق خودرو شده و گارانتی ماشین را با مشکل مواجه می‌کند. در نظر داشته باشید بهترین ردیاب خودرو ردیابی نیست که از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری حرفه‌ای باشد، بلکه ردیابی است که شما را با بن‌بست روبه‌رو نکرده و گزارش‌های مورد نیاز شما را نیز در اختیارتان قرار دهد.

در نهایت

اگر به ابتدای این متن بازگردید، خواهید دید که مهم‌ترین و اولین پارامتر برای یافتن بهترین ردیاب خودرو، هدف کاربر عنوان شده است. در انتهای مقاله نیز باید به این نکته مهم اشاره کنیم این هدف و کاربری شماست است که شما را به سمت بهترین ردیاب موجود در بازار هدایت می‌کند. هدف و مقصود شما فیلترهای لازم را تعیین کرده و فرآیند خرید را برایتان هموار می‌کند. پس در هدف‌گذاری دقت لازم را داشته باشید.

“مقاله فوق با توجه به تجربه مشتریان در مسیر خرید نگاشته شده است، قطعا شما نیز به عنوان کاربر سیستم مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو، تجربیات ارزشمندی دارید، آن‌ها را با ما در میان بگذارید تا خوانندگان بتوانند خرید آسان‌تری را تجربه کنند.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *