تجهیزات مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو

تجهیزات مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو

سخت‌افزارهای مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو با قابلیت اتصال به سنسورهای جانبی

انواع‌ ورودی‌ها و خروجی‌ها

  • ورودی دیجیتال برای مانیتور وضعیت فعال بودن موتور، سوئیچ و …
  • خروجی دیجیتال برای فعال یا غیرفعال کردن بخش‌های مختلف (LED ،Buzzer و …)
  • ورودی آنالوگ برای خواندن اطلاعات سنسورهای داده‌های (وزن، دما، حجم، فشار)
  • ورودی سریال به منظور ارتباط با سخت‌افزارهای جانبی (کارتخوان)
  • ورودی CAN برای ارتباط با ECU خودرو
  • ورودی USB برای ارتباط با دوربین یا اعمال تنظیمات دستگاه از طریق کابل
  • ورودی 1Wire جهت استفاده از کارتخوان‌های نسل جدید
سنسور سوخت

سنسور سطح مخزن سوخت

سنسور سطح مخزن سوخت، برای مدیریت و نظارت لحظه‌ای بر وضعیت سوخت، نمایش آهنگ مصرف سوخت و جلوگیری از سرقت سوخت، طراحی و تولید شده است. این سنسور در دو نسخه استاندارد و پیشرفته طراحی شده و قابل اتصال به ردیاب‌های Eco و Pro می‌باشد و به کمک آن می‌توان گزارش‌های نظارتی و مدیریتی متنوع را در نرم‌افزار مرکزی مدیریت ناوگان استخراج نمود.

سنسور دما

سنسور دما، برای اندازه‌گیری دمای محموله و یخچال خودروها طراحی شده و با دقت ± ۰٫۵ C° در محدوده دمای -۴۰°C + 120°C عمل می‌کند. بدنه سنسور دارای استاندارد IP67 بوده که قابلیت استفاده از سنسور را در شرایط آب و هوایی سخت و خشن امکان‌پذیر می‌کند. این سنسور داخل یخچال خودرو نصب شده و به‌وسیله کابل به ردیاب متصل می‌شود. دستگاه ردیاب در کلیه اطلاعات ارسالی خود به همراه موقعیت و وضعیت خودرو، دمای یخچال را نیز ارسال خواهد کرد تا در نرم‌افزار مرکزی از این اطلاعات برای گزارش‌های نظارتی و تحلیلی استفاده شود.

سنسور دما
سنسور وزن

سنسور وزن

این روش ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار با قابلیت اندازه‌گیری تغییرات سیستم تعلیق خودرو می‌باشد. اطلاعات حاصل شده به‌وسیله خروجی آنالوگ یا سریال به دستگاه ردیاب منتقل شده و همراه با سایر داده‌های موقعیت و وضعیت خودرو به نرم‌افزار مرکزی ارسال شود. در بخش نرم‌افزار، اطلاعات دریافت شده توسط نرم‌افزار تغییرات گزارش شده از سیستم تعلیق را براساس فرمول به دست آمده از کالیبره سنسور به وزن تبدیل نموده و در بانک اطلاعات برای استخراج گزارش‌های مربوطه ذخیره می‌کند.

رابط CANDO

رابط CANDO، برای ارتباط سریع و ایمن به شبکه CAN خودرو استفاده می‌شود و دستگاه ردیاب را بدون قطع کردن هرگونه کابل و یا از بین بردن گارانتی کارخانه سازنده به شبکه CAN خودرو متصل می‌کند. این ابزار می‌تواند داده‌ها را از طریق FMS و شبکه CAN J1708 بخواند.

رابط اتصال CANDO

رله قطع کن

رله قطع کن، سخت‌افزاری است که برای خاموش کردن موتور خودرو طراحی شده است. این دستگاه مانع استفاده غیرمجاز از خودرو شده و از راه دور قابل کنترل می‌باشد. فعالیت رله را می‌توان با استفاده از سیستم مدیریت ناوگان و یا از طریق SMS کنترل کرد. این رله به خروجی دیجیتال دستگاه وصل شده و قابلیت فرمان‌گیری از دستگاه ردیاب را خواهد داشت. رله می‌تواند به سیستم برق یا سوخت‌رسانی خودرو متصل شده تا به درخواست مدیر ناوگان سیستم برق یا سوخت‌رسانی خودرو را قطع یا وصل کند.

رله قطع کن
سنسور درب

سنسور درب خودرو

سنسور درب، رویدادهای باز و بسته‌شدن درب خودرو (یا کانتینر) را به سامانه مدیریت ناوگان ارسال می‌کند. سادگی در نصب و قابل اعتماد بودن از ویژگی‌های این سنسور بوده و کاربرد آن برای مانیتورینگ رویدادهای باز و بسته‌شدن درب خودروهای یخچال‌دار می‌باشد. سنسور درب خودرو برای حفاظت از محموله در برابر عوامل طبیعی و اقدامات شخص ثالث (باز کردن غیرمجاز درب) طراحی و تولید شده است.

کارتخوان RFID

این ابزار کوچک، برای شناسایی افراد درون خودرو طراحی شده است. وظیفه آن خواندن انواع مختلف کارت‌های RFID است که مشخص می‌کند چه کسی در چه زمان و مکانی وارد خودرو شده است.

کارتخوان RFID