تاکسیمتر هوشمند دلفین

تاکسیمتر هوشمند دلفین

دسترسی همیشگی، محاسبه عادلانه و پرداخت آسان با تاکسیمتر هوشمند دلفین

راهکار جامع تاکسیمتر هوشمند دلفین

کمبود پول خرد، تنش بین راننده و مسافر، زمان و سوخت مصرفی حاصل از افزایش ترافیک، عدم دسترسی به اطلاعات دقیق و قابل تحلیل از ناوگان تاکسی، عدم توانایی در مانیتورینگ و پیگیری تخلفات رانندگان، همه و همه از جمله چالش‌هایی است که ناوگان تاکسی با آن دست و پنجه نرم می‌کند. در پی آن، با توجه به تحقیقات میدانی گسترده‌ای که توسط تیم دلفین صورت گرفته است، سیستماتیک کردن و هوشمندسازی تاکسی‌ها، بهترین راهکار برای کاهش و حذف مشکلات پیش روی سیستم تاکسیرانی شناخته شد؛ در نتیجه، این عامل متخصصان این شرکت را بر آن داشت که با طراحی تاکسیمتر دلفین و مکانیزه کردن کلیه امور تاکسی‌ها به چالش‌های موجود پایان دهند. تاکسیمتر هوشمند دلفین با استفاده از قابلیت‌های تاکسیمتر هوشمند و اختصاص نزدیک‌ترین تاکسی و مسافر به یکدیگر، زمان انتظار را کاهش داده و با محاسبه عادلانه کرایه، بکارگیری روش‌های پرداخت آسان کرایه و مدیریت، ردیابی و تحلیل داده‌های ناوگان با استفاده از داده‌های ارسالی به سرور، دخالت عامل انسانی را به حداقل خواهد رساند و کسب و کار این ناوگان را بهینه می‌نماید و در نهایت با برقراری فرهنگ عدالت محوری استفاده از حمل‌ونقل عمومی را همه‌گیر خواهد کرد.

مدیریت ناوگان و توزیع بهینه خودروها

مرکز کنترل و برنامه‌ریزی قلب سیستم‌های حمل‌ونقل مدرن محسوب می‌شوند. کلیه اطلاعات لحظه‌ای و عملکردی ناوگان و سفر از طریق دستگاه تاکسی هوشمند ارسال و در این مرکز گردآوری و به کمک نرم‌افزار گزارش‌های آماری و تحلیلی مختلف تولید می‌شود. بخش پیچیده این واحد اتخاذ تصمیم‌های بهینه بر اساس داده‌های خروجی سامانه تاکسیمتر دلفین خواهد بود. نرم‌افزار یکپارچه مدیریت ناوگان در این بخش شامل گزارش‌ها و داشبوردهای متنوع اطلاعاتی است که از جمله اطلاعات کارکردی و عملکردی خودروها خواهد بود. این اطلاعات شامل آیتم‌های کارکردی خودروها، میزان و توزیع سفر در مناطق مختلف شهر، میزان برداشت مسافر، عملکرد در خطوط و مناطق مختلف شهر، گزارش‌های تحلیلی سرویس‌ها و سفرها، تعرفه و همچنین رتبه‌بندی بر اساس فاکتورهای متنوع عملکردی از جمله میزان تراکنش و تطابق با محدوده کارکرد و زمانبندی است.

 • ردیابی آنلاین موقعیت، سرعت و وضعیت ناوگان و تحلیل رفتار راننده
 • نظارت بر کارکرد و عملکرد خودرو (مسافت، سوخت مصرفی و …)
 • نظارت بر خدمات و درآمد (تعداد سفر، مدت سرویس و …)
 • تحلیل توزیع مسافر و درخواست سفر ( توزیع تاکسی، میزان درخواست سفر)

محاسبه هوشمند کرایه تاکسی

وجود مشکلاتی از جمله محاسبه عادلانه کرایه با استفاده از شاخص‌های علمی و دغدغه‌های فراوانی که برای شهروندان و رانندگان بوجود آورده است، تصمیم‌گیران حوزه حمل‌ونقل شهری را ناگزیر به استفاده از ابزاری کرده است که بطور خودکار کرایه را محاسبه کرده و عامل انسانی را کاملا حذف کند. تاکسیمتر هوشمند با محاسبه کرایه به‌وسیله معیارهای دقیق و متنوع و همچنین پشتیبانی از انواع سفرها، استفاده از ناوگان عمومی را به حداکثر خواهد رساند. دستگاه تاکسیمتر دلفین با داشتن قابلیت‌های زیر، عدالت را در محاسبه کرایه برقرار کرده و تمامی نیازهای مسافران را پوشش می‌دهد.

 • محاسبه کارکرد و هزینه سفر بر اساس اطلاعات ECU و GPS
 • پشتیبانی از انواع سفر‌های خطی، گردشی، دربستی، آنلاین، ویژه و …
 • تعرفه آنلاین بر اساس محدوده، بازه زمانی روز، مسافت، توقف کامل و …

روش‌های مختلف پرداخت


آلوده بودن پول، هزینه‌های بالای چاپ اسکناس و ضرب سکه، دعوا و جنجال‌های دائمی بین راننده و مسافر بر باقیمانده کرایه، همه و همه استفاده از سیستم‌های پرداخت الکترونیک را بیش از گذشته ملزوم کرده است. سیستم پرداخت الکترونیک با پوشش تمامی روش‌های آنلاین و آفلاین پرداخت، استفاده از پول خرد را به حداقل رسانده و بیماری‌های ناشی از آلودگی آن را بین رانندگان و مسافران کاهش خواهد داد. این سیستم با ایجاد امکان پرداخت آفلاین سرعت، سهولت و امنیت را در پرداخت ایجاد کرده و با پشتیبانی از روش‌های آنلاین، گزینه‌های انتخابی را برای مسافران گسترده‌تر کرده است.

 • قابلیت خواندن کارت‌های آفلاین شهروندی Mifare و Desfire
 • یکپارچگی با پوز‌های بانکی و MPOSها از طریق بلوتوث و سریال
 • قابلیت پرداخت مبتنی بر NFC مانند کیف پول الکترونیک
 • ثبت اطلاعات سفرهای پرداخت شده به صورت نقدی

رهسپاری ــ سفارش سفر با موبایل تاکسی

با افزایش ناوگان تاکسی و عدم توزیع صحیح آن‌ها در سطح شهر، مدت زمان انتظار مسافران و رانندگان افزایش یافته است، به همین جهت مسافران علی‌رغم دانش بر پرخطر بودن خودروهای شخصی، به دلیل عدم وجود تکنولوژی‌های روز در حوزه تاکسی، گرایش به استفاده از خودروهای شخصی دربستی داشته، چراکه همواره و در همه جا در دسترس هستند. از آنجا که امروزه زمان با ارزش‌ترین دارایی هر فرد است، کاهش انتظار می‌تواند یکی از معیارهای سنجش کیفیت در ناوگان تاکسیرانی باشد. از این‌رو سامانه مدیریت رهسپاری با اختصاص نزدیک‌ترین تاکسی به مسافر با توجه به موقعیت لحظه‌ای آن‌ها، از زمان درخواست سفر تا پایان آن مدت زمان انتظار را برای هر دو طرف راننده و مسافران به حداقل خواهد رساند. در نتیجه با افزایش رضایت شهروندان استفاده آن‌ها از ناوگان تاکسی به حداکثر رسیده که نتیجه نهایی آن برای رانندگان افزایش تعداد سفرها در بازه‌های زمانی مشخص و بالا رفتن بهره‌وری خواهد بود. ضمن اینکه این سامانه با قابلیت‌های زیر نه‌تنها نزدیک‌ترین تاکسی را در کوتاه‌ترین زمان به مسافر اختصاص می‌دهد، بلکه با نظارت دائمی عملکرد راننده در طول سفر احتمال خطای رانندگان را به صفر رسانده و اعتماد شهروندان را جلب می‌کند.

 • امکان سفارش سفر با نرم‌افزار مبتنی بر موبایل
 • محاسبه کرایه بر اساس تعرفه آنلاین
 • ارجاع سفر به مناسب‌ترین و نزدیک‌ترین تاکسی به مسافر
 • پشتیبانی از نقشه آفلاین
 • قابلیت دریافت سفر در وضعیت بدون مسافر تاکسی‌ها
 • پشتیبانی از روش‌های پرداخت کارت شهروندی و بانکی

مشخصات فنی دستگاه تاکسیمتر دلفین

دارای ماژول موقعیت‌یابی همزمان GPS و GLONASS

دارای ماژول شبکه موبایل برای نسل ۲ و نسل ۳ به صورت آپشنال

ماژول پرداخت آفلاین مولتی پروتکل NFC, Mifare, DesFire

دارای صفحه نمایش 5 اینچی به همراه صفحه لمسی مقاومتی

درگاه Serial ،USB ،CAN و K-line برای ارتباط با ECU

دارای ۲ ورودی و ۲ خروجی دیجیتال و ۱ ورودی آنالوگ

ورودی کارتخوان هوشمند گواهینامه برای تایید صلاحیت راننده

سیسم‌عامل بلادرنگ توسعه داده شده توسط شرکت دلفین

شتاب‌سنج ۹ محوره برای تشخیص رفتار راننده و روشن بودن موتور

مجهز به ماژول بلوتوث برای ارتباط با دستگاه‌های جانبی

۸ مگابایت حافظه داخلی و قابلیت افزودن حافظه خارجی تا ۳۲ گیگابایت

قابلیت پشتیبانی از پروتکل ECU استاندارد و پروتکل خودروهای داخلی