امکانات ردیاب خودرو

امکانات ردیاب خودرو سازمانی

تولید اولیه ردیاب خودرو دلفین از سال 1395 شروع شد. چالش‌هایی چون بالا رفتن قیمت ارز و دشوار شدن فرآیند واردات دستگاه، شرکت دلفین را بر آن داشت که به تولید ردیاب خودروی ایرانی بپردازد. امکانات ردیاب خودرو دلفین در طی این سال‌ها با تغییرات بسیاری روبه‌رو بوده است. این محصول با توجه به نیازهای بازار ارتقا یافته و توانسته است بخش وسیعی از بازار و نیازهای آن‌ها را پوشش دهد. ما در نظر داریم در چند مقاله رشته‌ای، امکانات ردیاب خودرو دلفین را به تفکیک نوع ردیاب معرفی کنیم. چراکه دریافته‌ایم یکی از عارضه‌های بازار، عدم شناخت دقیق محصول و همچنین عدم آگاهی از امکانات این دستگاه است.

آیا امکانات ردیاب خودرو شخصی و سازمانی با یکدیگر متفاوت است؟

بله، امکانات ردیاب خودروهای سازمانی با خودروهای شخصی با یکدیگر متفاوت است. ماهیت گزارشات در سازمان‌ها بیشتر کنترلی است، اما ماهیت داده‌های ردیاب‌های شخصی، هشدار و افزایش آگاهی است. در نتیجه امکانات ردیاب خودرو سازمانی با ردیاب شخصی علی‌رغم اشتراک برخی گزارشات، تفاوت‌های زیادی دارند.

به عنوان مثال، تصور کنید که شما پدر یک خانواده هستید و بر روی تمامی خودروهای افراد خانواده، ردیاب خودرو شخصی نصب کرده‌اید. شما به چه نوع گزارشاتی نیاز دارید؟ موقعیت جغرافیایی، کنترل رفتار راننده، گزارشات مربوط به سرقت خودرو، امکان خاموش کردن خودرو از راه دور و …

“اما آیا تنها گزارشات فوق، در حوزه سازمانی، کافی است؟”

در حوزه سازمانی، باید گزارشات مبتنی بر نیاز مدیران باشد. پس در قدم اول باید دید که نیازهای مدیران نقلیه چیست. بیایید تصور کنیم که شما مدیر نقلیه یک شرکت حمل مواد غذایی و دارویی هستید. اولین فاکتوری که باید کنترل کنید، دمای یخچال خودرو است. پس نیازمند سنسور دما هستید که با ردیاب خودرو یکپارچه شده و بتواند دمای یخچال خودرو را با توجه به موقعیت جغرافیایی در اختیار شما قرار دهد.

در این متن، امکانات ردیاب خودرو سازمانی دلفین بررسی شده است.

ردیاب دلفین مقاوم در برابر رطوبت

اولین ویژگی، امکان ارسال موقعیت جغرافیایی است.

یکی از ابتدایی‌ترین امکانات ردیاب خودرو، ارائه موقعیت جغرافیایی است. در واقع تمامی ردیاب‌های خودرویی دنیا موقعیت جغرافیایی را ارائه می‌دهند. اما آنچه شرکت دلفین را در این مسیر متفاوت کرده است، ارائه خط مسیر به روش Curve Base است. در این روش، خط مسیر با دقت و کیفیت بالا و همچنین کاهش تعداد داده‌های برداشت شده، نمایش داده می‌شود.

عملکرد Curve Base بدین شکل است که ردیاب خودرو دو نقطه ابتدایی و انتهایی مسیر را شناسایی می‌کند. پس از شناسایی این نقاط و وصل کردن آن‌ها به یکدیگر، تنها نقاطی برداشت می‌شود که بیشترین فاصله را با خط ترسیم شده دارند. در این روش از برداشت نقاط غیر ضروری نزدیک به هم، اجتناب می‌شود.

“با این روش چالش مصرف زیاد دیتا و همچنین فضای اشغال شده توسط آن‌ها نیز به پایان می‌رسد. ضمن اینکه کیفیت خط مسیر نمایش داده شده در بالاترین حد خود بوده و با دقت بالاتری نمایش داده می‌شود.”

دومین ویژگی، امکان تحلیل رفتار رانندگان است.

یکی از گزارشات بسیار اثربخش برای مدیران نقلیه در سازمان‌ها، گزارشات کنترل رفتار راننده است. رانندگان و نیروی انسانی یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های سازمان‌ها هستند. به همین دلیل حفظ امنیت آن‌ها از اولویت‌های سازمان‌ها و مدیران نقلیه است. اما آنچه در این بخش از اهمیت زیادی برخوردار است، استفاده از ابزارهای درست و دقیق است که بتوانند داده‌ها و اطلاعات صحیح را به موقع در اختیار مدیران قرار دهند. یکی از این ابزارها، ماژول کنترل رفتار راننده است.

مدیران سازمانی می‌توانند با دریافت گزارشات این ماژول، رانندگان را دسته‌بندی کرده و رانندگان تهاجمی را شناسایی کنند. شناسایی رانندگان تهاجمی، باعث می‌شود که مدیران، اطلاعات کافی جهت آموزش رانندگان در اختیار داشته باشند. این روند می‌تواند شکایات مربوط به عدم برقراری عدالت بین رانندگان را نیز کاهش یابد. چراکه عملکرد رانندگان با داده‌های دقیق ثبت می‌شود. به عبارتی زمانی که شما در سامانه، آمار دقیق از ترمزهای شدید و خیلی شدید، شتاب‌های شدید، گردش‌های ناگهانی و سرعت‌های غیرمجاز داشته باشید، در مقابل هر ادعا و یا شکایتی با اعداد و نمودارها صحبت می‌کنید که میزان خطا و حس ناامیدی در میان کارکنان را کاهش می‌دهد.

امتیازدهی به رانندگان

سومین ویژگی، امکان اتصال به لوازم جانبی گوناگون است.

سازمان‌ها اهداف مختلفی را دنبال می‌کنند. در واقع، آن‌ها از تجهیز ناوگان خودرویی به ردیاب خودرو، هدف افزایش بهره‌وری را دنبال می‌کنند. در نتیجه نوع گزارشات دریافتی با توجه به نوع ناوگان خودرویی و صنعتی که در آن فعالیت دارند، متفاوت است. به همین دلیل، انواع سنسورها و اکسسوری‌ها برای اتصال به خودرو و دریافت اطلاعات بخش‌های مختلف آن طراحی شده است که باید بتوان آن‌ها را به ردیاب خودرویی متصل کرده و اطلاعات خودرو را با توجه به موقعیت جغرافیایی، دریافت کرد.

ردیاب خودرو دلفین این شرایط را برای صاحبان ناوگان خودرو ایجاد کرده است که بتوانند سنسورهایی چون، سنسور سوخت برای مانیتورینگ میزان سوخت مصرفی، سنسور دما برای کنترل دمای یخچال خودرو، سنسور وزن جهت مدیریت از راه دور بار خودرو و آگاهی از محل بارگیری و تخلیه بار، رابط اتصال CANDO با هدف دریافت اطلاعات شبکه CAN خودرو و ECU آن، سنسور شیب برای جلوگیری از واژگونی خودرو در شیب‌های غیرمجاز، سنسور درب خودرو جهت جلوگیری از باز شدن درب ماشین پیش از رسیدن به مقصد و ارسال هشدار به مدیران و لوازم جانبی چون دوربین‌ها را با ردیاب یکپارچه کرده و اطلاعات آن را برای نرم‌افزار مدیریت ناوگان دلفین ارسال کنند.

در این قسمت تنها 3 ویژگی از امکانات ردیاب خودرو دلفین مورد بررسی قرار گرفت. ما قصد داریم در یک سلسله مقالات ادامه‌دار به آنالیز امکانات ردیاب دلفین بپردازیم و دلایل برتری این محصول نسبت به دیگر محصولات موجود در بازار را عنوان کنیم.

“از شما می‌خواهیم برای آگاهی بیشتر نسبت به محصولات ما دو مقاله جدیدترین ردیاب خودرو و همچنین بهترین ردیاب خودرو را مطالعه کنید. ما در این دو مقاله برای شما شرح داده‌ایم که چه فاکتورهایی می‌تواند از یک محصول، محصولی با کیفیت ساخته و نیازهای مشتریان را پوشش دهد.”

در مقاله بعدی قصد داریم ویژگی‌های سخت‌افزاری ردیاب دلفین را بررسی کنیم. چراکه ردیاب محصولی است که علاوه بر تنوع امکانات و گزارشات نرم‌افزاری، باید از نظر سخت‌افزاری نیز نیازهای سازمان‌ها را پوشش داده و بتواند در انواع محیط‌های صنعتی بدون هیچ اختلالی، کار کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *