سامانه جامع مدیریت ناوگان اتوبوسرانی

سامانه جامع مدیریت ناوگان اتوبوسرانی

کنترل مراحل سفرهای روزانه اتوبوس شامل قبل از سفر، در طول سفر و پایان سفر

اهمیت استفاده از این سامانه

شبکه حمل و نقل عمومی شریان حیاتی هر شهر است. در صورتی که پویایی آن از نظر اقتصادی تضمین شده باشد، سبب رشد و شکوفایی زندگی شهری خواهد شد. این امر نیازمند ایجاد زیر ساخت‌های پیشرفته مبتنی بر تکنولوژی است که با گسترش زندگی شهری و افزایش جمعیت در آن، بکارگیری دانش فناوری اطلاعات و ارتباطات ضروری خواهد بود. در تمام جهان، سازمان‌های حمل و نقل از راه‌حل‌های پیشرفته فناوری اطلاعات به‌منظور برنامه‌ریزی، بهینه‌سازی و نظارت بر خودروها و افراد سازمان خود استفاده می‌کنند. کیفیت سرویس‌های حمل و نقل، معیار ارزیابی کلیدی برای اپراتورها و مسئولین شهرداری‌هاست؛ و در انتها، مسافران انتظار دارند به‌‌موقع، دقیق و راحت به مقصدشان برسند.

کنترل تمامی مراحل سفرهای روزانه اتوبوس

شرکت دلفین، سامانه جامع مدیریت ناوگان اتوبوسرانی را با هدف کنترل تمامی مراحل سفرهای روزانه اتوبوس شامل قبل از سفر، در طول سفر و پایان سفر با توجه به نیازهای کلیه ذی‌نفعان، مانند: مسافران، رانندگان و مدیران حمل و نقل شهری طراحی نموده است.

برنامه‌ریزی قبل از سفر

برنامه‌ریزی پایدار با حداقل راننده و خودروها، بر اساس داده‌های تحلیلی سفر، ضریب سرنشین، تقاضای سفر بر حسب ایستگاه و …، از ویژگی‌های این بخش از سامانه‌ی یکپارچه اتوبوسرانی می‌باشد.

رویدادها

اطلاع از زمان رسیدن اتوبوس

اطلاع‌رسانی به‌موقع و درست به مسافران نسبت به زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه، جهت برنامه‌ریزی سفرهای درون‌شهری توسط ابزارهای مختلف و به‌ روز دنیا، مانند: موبایل، تابلوهای نمایشگر در ایستگاه، پیامک و … از دیگر امکانات این سامانه می‌باشد.

راننده

تعامل با راننده

منظور، یک رایانه خودرویی مبتنی بر سیستم عامل اندروید است، با امکاناتی برای تعامل با راننده، مانند: نمایش وضعیت اتوبوس در خط، دریافت پیام‌های تعمیر و نگهداری اتوبوس، دریافت پیام‌های خبری از سمت مرکز کنترل و … .

null

توزیع بهینه ناوگان

زمان‌بندی پویای خطوط و اتوبوس‌ها برای اطلاع به مسافر و تخمین زمان رسیدن اتوبوس‌ها، مدیریت راهبری ناوگان در طول سفر، مانیتورینگ اتوبوس‌ها در چارچوب ضوابط رانندگی و زمان‌بندی خطوط به صورت لحظه‌ای در طول سفرهای روزانه.

انطباق برنامه‌ریزی حمل بار

تحلیل رفتار راننده

تعداد ترمزها، شتاب‌ها و گردش‌های شدید، سرعت غیرمجاز به همراه مدت و مسافت حرکت در محدوده سرعت غیرمجاز، دور موتور غیرمجاز به همراه مدت و …، بعنوان بازوی اجرایی ناوگان اتوبوسرانی، ضمن کنترل آن‌ها می تواند در ارزیابی نیز کمک کند.

نرم‌افزار مدیریت ناوگان

داشبورد و گزارشات مدیریتی

منظور از گزارشات مدیریتی، کارکرد و شاخص‌های عملکرد روزانه رانندگان در طول سفر، بر اساس مسافت‌های طی شده، زمان‌های توقف، سوخت مصرفی، سرعت اتوبوس‌ها و انطباق زمان‌بندی خطوط با عملکرد رانندگان می‌باشد.

تعمیر و نگهداری خودرو

تعمیر و نگهداری (پایان سفر)

مدیریت تعمیر و نگهداری دقیق، باعث کاهش هزینه‌های جاری اتوبوسرانی و بهره‌برداری بهتر از کلیه اتوبوس‌های حاضر در خطوط می‌شود، مانند: پیشگیری و اعلام سرویس‌های تعریف شده قبل از بروز مشکل به راننده و مدیران مربوطه و … .

به مشاوره احتیاج دارید؟

فرم زیر را تکمیل کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید