کنترل رفتار راننده

تحلیل رفتار راننده

دریافت بینشی خوب از بهبودهای احتمالی در عملکرد ناوگان با راهکار تحلیل رفتار راننده

اهمیت کنترل رفتار رانندگان

راهکار تحلیل رفتار راننده، با پردازش عملکرد رانندگان نه‌تنها هزینه‌های ناوگان را کاهش می‌دهد، بلکه با شناسایی رفتارهای پر خطر و تهاجمی، احتمال وقوع تصادفات را به حداقل می‌رساند. آموزش نحوه صحیح رانندگی به رانندگان می‌تواند به میزان قابل توجهی در هزینه‌های سوخت و تعمیر و نگهداری یک سازمان صرفه‌جویی ایجاد کند. رانندگی سبز، تمرین رانندگی به روشی است که موجب کاهش مصرف سوخت، کاهش تولید گاز دی‌اکسیدکربن و کاهش استهلاک قطعات مصرفی خودرو می‌شود. آموزش چند عادت ساده حین رانندگی می‌تواند میزان قابل توجهی از سوخت مصرفی و هزینه‌های تعمیر و نگهداری ناوگان شما را کاهش دهد.

کاهش مصرف سوخت

کاهش مصرف سوخت

عادات بد رانندگی مانند ترمز و شتاب شدید، کارکرد درجا و … باعث اتلاف سوخت و افزایش مصرف خواهد شد. راهکار تحلیل رفتار راننده، عادت‌های بد رانندگان را شناسایی کرده و نشان می‌دهد چگونه بایستی رفتار راننده برای کاهش هزینه‌های جاری ناوگان تغییر کند.

ایجاد انگیزه در رانندگان

ایجاد انگیزه در رانندگان

اطلاعات جزئیات سفر منجر به رتبه‌بندی رانندگان بر اساس ایمنی و بهره‌وری سوخت می‌شود، تا بتوان پرداخت حقوق و مزایا را بر اساس عملکرد و بهره‌وری انجام داد. این کار می‌تواند باعث ایجاد انگیزه در رانندگان برای اصلاح رفتار رانندگی شود.

امنیت بار و مسافران

امنیت بار و مسافران

سبک رانندگی امن‌تر و راحت‌تر باعث کاهش ریسک تصادفات و ایمنی خودرو، بار و راننده می‌شود. علاوه بر این بهبود رفتار راننده تجربه‌ای بهتر برای مسافران ایجاد کرده و طول عمر وسیله نقلیه را افزایش می‌دهد.

مزایای استفاده از ماژول تحلیل رفتار راننده

برای اصلاح رفتار رانندگان، نیاز به ابزارهای (سخت‌افزاری و نرم‌افزاری) است، که نشان دهد تا چه میزان باید ناوگان و رفتارهای رانندگی بهینه و اقتصادی شوند. یکی از این ابزارها ماژول تحلیل رفتار راننده در نرم‌افزار مدیریت‌ ناوگان است. ماژول اکودرایو تجزیه و تحلیل اقتصادی و ایمنی را به تفکیک هر ناوگان و هر راننده و خودرو نمایش می‌دهد. این تجزیه‌ و تحلیل با در نظر گرفتن پارامترهای زیر برای هر خودرو انجام می‌شود:

زمان و مسافت حرکت

زمان و مسافت حرکت با دور موتور بیش از حد مجاز


ترمز های شدید

ترمزهای شدید و بیش از اندازه توسط راننده


تعداد گردش های شدید

تعداد گردش‌های شدید و خطرناک صورت گرفته


تعداد شتاب های شدید

تعداد شتاب شدید انجام شده توسط راننده


مدت زمان کارکرد درجای خودرو

مدت زمان کارکرد درجای خودرو در حضور راننده


مدت زمان و مسافت فعال شدن کروز کنترل

مدت زمان و مسافت فعال شدن کروز کنترل


سوخت مصرفی

سوخت مصرفی در حین سرعت و دور موتور غیرمجاز


مدت زمان و مسافت حرکت با سرعت غیرمجاز

مدت زمان و مسافت حرکت با سرعت غیرمجاز


به مشاوره احتیاج دارید؟

فرم زیر را تکمیل کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید